اشک شماره داوطلب داوطلبان آزمون سراسری

اشک: شماره داوطلب داوطلبان آزمون سراسری سوالات عمومی گروه آزمایشی اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار کنکور و دانشگاه آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در تشریح روند برگزاری آزمون سراسری سال 96 گفت: این آزمون فردا و بعد فردا (پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه) در 372 شهرستان و 478 ح

آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

عبارات مهم : شماره

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در تشریح روند برگزاری آزمون سراسری سال 96 گفت: این آزمون فردا و بعد فردا (پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه) در 372 شهرستان و 478 حوزه امتحانی به صورت سراسری برگزار می شود.

دکتر حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، با اعلام مطلب اظهار کرد: براساس برنامه زمانی اعلام شده است آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه های آزمایشی علوم انسانی و گروه آزمایشی علوم ریاضی در صبح و آزمون عمومی اختصاصی گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر روز پنج شنبه 15 تیرماه سال 1396 همچنین آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح و آزمون عمومی و اختصاصی گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعد از ظهر روز جمعه 16 تیرماه سال 1396 در 372 شهرستان در بخش کشور و 478 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

وی در ادامه تصریح کرد: درب حوزه های امتحانی جهت آزمون های صبح راس ساعت هفت و جهت آزمون های بعد از ظهر راس ساعت 14:30 ( دو و نیم بعد از ظهر) بسته خواهد شد. لذا از ورود داوطلبان به حوزه امتحانی بعد از بسته شدن درب حوزه امتحانی ممانعت به عمل خواهد آمد.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور تاکید کرد: هر دواطلب جهت حضور در جلسه آزمون باید پرینت کارت شرکت در آزمون و اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه تصویر دار به همراه داشته باشد. آزمون صبح ها راس ساعت 7:30 و بعد از ظهرها راس ساعت 15 شروع می شود.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در تشریح روند برگزاری آزمون سراسری سال 96 گفت: این آزمون فردا و بعد فردا (پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه) در 372 شهرستان و 478 ح

به گفته دکتر توکلی هر داوطلب جهت حضور در جلسه آزمون علاوه بر پرینت کارت شرکت در آزمون گروه آزمایشی مربوط و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه تصویر دار باید چند مداد نرم و پررنگ، مداد تراش، مداد پاکن و یک سنجاق یا سوزن به همراه داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: داوطلبان باید از آوردن وسائل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، هرگونه نت و یادداشت، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، تبلت، دست بند و غیره به جلسه ازمون اکیدا خودداری نمایند.

بدیهی است در صورتی که داوطلب عمدا یا سهوا هر یک از این وسائل را با خود به جلسه آزمون ببرد، آن فرد به عنوان متخلف تلقی و برابر قانون پیگیری به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری که بخشی از آن در اطلاعیه توزیع کارت درج گردیده با وی واکنش‌ها خواهد شد. ضمنا از آنجایی که محلی جهت نگهداری وسائل اضافی در حوزه های امتحانی آینده نگری نمی شود، لذا به کلیه داوطلبان اکیدا توصیه می شود به هیچ عنوان این قبیل وسائل را با خود به حوزه امتحانی نیاورند در غیر این صورت مسوولیت حفظ و نگهداری آن بر عهده حوزه امتحانی مربوط نخواهد بود.

آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور تاکید کرد: در جلسه آزمون عمومی و اختصاصی به هر یک از داوطلبان هر یک از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان های خارجی یک پاسخ نامه داده خواهد شد. در مستطیل بالای پاسخ نامه شماره داوطلب، نام خانوادگی، نام و گروه آزمایشی درج شده است هست. پاسخ نامه به همراه دفترچه آزمون (دفترچه شماره یک) که در یک بسته نایلونی واقع شده است است به داوطلب داده می شود.

دکتر توکلی خاطر نشان کرد: در مستطیل بالای پاسخ نامه مطلقا نباید چیزی نوشت یا علامتی گذاشت به غیر از محل های مشخص شده است بر روی پاسخ نامه از نوشتن و یا علامت گذاری در سایر محل ها خودداری شود. در غیر این صورت فرد با عنوان متخلف تلقی و برابر قانون پیگیری به تخلفات و جرائم در آزمون های سراسری مصوب مجلس شورای اسلامی برخورد خواهد شد.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور در تشریح روند برگزاری آزمون سراسری سال 96 گفت: این آزمون فردا و بعد فردا (پنج شنبه و جمعه 15 و 16 تیرماه) در 372 شهرستان و 478 ح

وی تاکید کرد: داوطلب به محض دریافت پاسخ نامه می بایست شماره آن را با شماره صندلی و شماره کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست در صورت مشاهده تفاوت بی درنگ عنوان را به نزدیک ترین مراقب جلسه اطلاع داده و عنوان را پیگیری و اختلاف برطرف شود. همچنین بعد از اطمینان از این پاسخ نامه متعلق به داوطلب است مورد نیاز بوده براساس دستوری که از بلندگو پخش می شود نسبت به تکمیل مندرجات جدول زیر پاسخ نامه مشمول بر نام و نام خانوادگی و غیره با مداد سیاه نرم و پررنگ اقدام و آن را امضاء کند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور گفت: داوطلب باید محل مخصوص جوابی که در پاسخ نامه جهت هر پرسش در نظر می گیرد به وسیله مداد پر کند. جهت آگاهی از نحوه پرکردن محل مخصوص در جواب به نمونه پاسخ نامه مندرج در راهنمای شرکت در آزمون توجه نماییم. چون پاسخ نامه به وسیله ماشین علامت خوان تصحیح می شود از کثیف کردن، تا کردن و یا گذاشتن هرگونه علامت و یا هر اثری بر روی آن خودداری شود.

آغاز برگزاری کنکور سراسری از فردا

به گفته دکتر توکلی، جواب ها باید فقط در پاسخ نامه با پرکردن محل مخصوص آنها و به وسیله مداد مشکی نرم و پررنگ مشخص شود، پر کردن محل پاسخ ها باید پررنگ و یکنواخت باشد. پاسخ هایی که به هر نحو دیگر در پاسخ نامه یا در دفترچه آزمون علامت گذاری یا نوشته شود قابل تصحیح یا نمره گذاری با ماشین نیست و به همین علت به هیچ وجه به حساب نمی آید.

وی خاطر نشان کرد: در آزمون های چهار گزینه ای جهت هر پاسخ صحیح سه نمره مثبت و جهت هر پاسخ غلط به منظور خنثی کردن پاسخ های حدسی یا تصادفی یک نمره منفی منظور خواهد شد، بنابراین به داوطلبان توصیه می شود اگر پاسخ صحیح سوالی را اصلا نمی دانند به آن پرسش جواب ندهند، لیکن به پرسش های بدون جواب نمره منفی یا مثبت تعلق نمی گیرد و اگر به سوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ ها غلط محسوب می شود و به آن پرسش یک نمره منفی تعلق خواهد گرفت.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور افزود: هر داوطلب بعد از دریافت بسته های پاسخ نامه و دفترچه آزمون عمومی و بعد از آن دفترچه آزمون اختصاصی باید نسبت به کنترل شماره داوطلبیه مندرج بر روی جلد دفترچه با شماره داوطلبی مندرج در کارت شرکت در آزمون و شماره صندلی خود و همچنین نام خانوادگی و نام و اطمینان از یکسان بودن آن همچنین کنترل نوع دفترچه آزمون براساس برنامه زمانی مربوط نسبت به پاسخ گویی سوالات اقدام کند.

به گفته دکتر توکلی آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی در صبح پنج شنبه 15 تیرماه سال 1396 جهت تعداد 148 هزار و 500 داوطلب که از این تعداد 52 هزار و 531 نفر زن و مابقی مردم هستند برگزار خواهد شد. در این آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی به 100 پرسش عمومی مندرج در دفترچه شماره یک آزمون در مدت 75 دقیقه و به 135 پرسش اختصاصی مندرج در دفترچه شماره دو آزمون این گروه آزمایشی در مدت 175 دقیقه پاسخ داده خواهد شد.

وی تاکید کرد: آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی نیز در صبح پنج شنبه 15 تیرماه سال 1396 جهت تعداد 184 هزار و 195 داوطلب که از این تعداد 115 هزار و 466 نفر زن و مابقی مرد هستند برگزار می شود.

در این آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم انسانی به 100 پرسش عمومی مندرج در دفترچه شماره یک آزمون در مدت 75 دقیقه و به 180 پرسش اختصاصی مندرج در دفترچه شماره دو آزمون این گروه آزمایشی 165 دقیقه پاسخ خواهند داد. مورد نیاز به ذکر است داوطلبانی که دراین گروه آزمایشی دارای مدرک دیپلم، پیش دانشگاهی علوم و معارف اسلامی هستند، ضرورت دارد علاوه بر پاسخ گویی به سوالات عمومی و اختصاصی مندرج در دفترچه های شماره یک و دو آزمون به 20 پرسش درس اصول عقاید و فقه که در دفترچه شماره 3 به چاپ رسیده در مدت 20 دقیقه پاسخ دهند.

مشاور عالی شرکت سنجش آموزش کشور تاکید کرد: آزمون داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعد از ظهر پنج شنبه 15 تیرماه سال 1396 جهت تعداد 61 هزار و 985 داوطلب که از این تعداد 43 هزار و 883 نفر زن و مابقی مرد هستند برگزار خواهد شد. در این آزمون داوطلبان گروه ازمایشی هنر به 100 پرسش عمومی مندرج در دفترچه شماره یک در مدت 75 دقیقه و به 160 پرسش اختصاصی مندرج در دفترچه شماره دو آزمون در مدت 165 دقیقه پاسخ می دهند.

به گفته توکلی آزمون داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی نیز در صبح جمعه 16 تیرماه سال 1396 جهت تعداد 580 هزار و 570 داوطلب که از این تعداد 367 هزار و 793 نفر زن و مابقی مرد هستند برگزار می شود.

در این آزمون نیز داوطلبان گروه آزمایشی گروه تجربی به 100 پرسش عمومی مندرج در دفترچه شماره یک آزمون در مدت 75 دقیقه و به 170 پرسش اختصاصی مندرج در دفترچه شماره دو در مدت 175 دقیقه پاسخ خواهند داد. مورد نیاز به ذکر است داوطلبانی که در این گروه آزمایشی دارای دیپلم بهیاری و یا شاغل در حرفه بهیاری هستند ضرورت دارد علاوه بر پاسخ گویی به سوالات دفترچه های شماره یک و دو آزمون به 50 سئوال تخصصی بهیاری مندرج در دفترچه سه آزمون در مدت 30 دقیقه پاسخ دهند.

وی در آخر خاطر نشان کرد: آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان های خارجی در بعد از ظهر روز جمعه 16 تیرماه 1396 جهت تعداد 118 هزار و 467 داوطلب که از این تعداد 78 هزار و 210 نفر زن و مابقی مرد هستند برگزار می شود.

در این آزمون کلیه داوطلبان گروه ازمایشی زبان های خارجی به 100 پرسش عمومی مندرج در دفترچه شماره یک در مدت 75 دقیقه و هر یک از متقاضیان زبان های خارجی انگلیسی، فرانسه و یا آلمانی به 70 پرسش اختصاصی این زبان ها در مدت 110 دقیقه پاسخ دهند. مورد نیاز به ذکر است جهت داوطلبانی که زبان های خارجی آنها ایتالیایی یا روسی است آزمون اختصاصی این زبان ها برگزار نمی شود.

واژه های کلیدی: شماره | داوطلب | داوطلبان | آزمون سراسری | سوالات عمومی | گروه آزمایشی | اخبار کنکور و دانشگاه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs