اشک شماره داوطلب داوطلبان آزمون سراسری

اشک: شماره داوطلب داوطلبان آزمون سراسری سوالات عمومی گروه آزمایشی اخبار کنکور و دانشگاه

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی مخالفتی با کنسرت نداریم / امام جمعه موقت اصفهان

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما با کنسرت مخالف نیستیم بلکه با موسیقی که تحریک‌کننده و گناه است و اختلاطی که در آن رخ می‌دهد مخالف هستیم ولی با خوش حالی مخالف نیست

مخالفتی با کنسرت نداریم / امام جمعه موقت اصفهان

امام جمعه موقت اصفهان: مخالفتی با کنسرت نداریم

عبارات مهم : کنسرت

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما با کنسرت مخالف نیستیم بلکه با موسیقی که جنبش کننده و گناه است و اختلاطی که در آن رخ می دهد مخالف هستیم ولی با خوش حالی مخالف نیستیم آیا که دین با خوش حالی مخالفت نکرده است.

به گزارش فارس، آیت الله سید ابوالحسن مهدوی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با دعوت همگان به رعایت تقوای الهی، اظهار کرد: پرهیزگاری خبر مهم و رکن اساسی خطبه های نماز جمعه هست، از موانع مهم تقوا، حب و دوستی به دنیاست، آیا که حب دنیا انسان را شیفته و حریص به دنیا می کند، حرص به دنیا تقویت نفس و تضعیف عقل را به دنبال دارد.

مخالفتی با کنسرت نداریم / امام جمعه موقت اصفهان

وی با بیان این که نفس هر جا تقویت شد، فرمان به جلب منفعت و دفع ضرر از خود دارد و کاری ندارد که جلب منفعت حق الناس باشد یا حلال و حرام باشد، افزود: در دین دشمن دنیا مذلت نشده است بلکه حب دنیا مورد مذلت واقع شده است هست، اگر انسان دنیا را از راه حلال داشته باشد و رعایت حقوق قانونی و شرعی را داشته باشد، مشکلی ندارد.

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به روایتی از امیرالمؤمنین(ع) عنوان کرد: بر هر دلی که شیفته و حریص به دنیا هست، سکونت پرهیزگاری در دلش حرام است و این نشان می دهد این ۲ مورد با هم در تضاد هست، حب دنیا انسان را از آخرت و از سرای عالی و باقی غافل می کند و انسان را به دنیای فانی متوجه می کند.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما با کنسرت مخالف نیستیم بلکه با موسیقی که تحریک‌کننده و گناه است و اختلاطی که در آن رخ می‌دهد مخالف هستیم ولی با خوش حالی مخالف نیست

وی با بیان این که حب دنیا انسان را از علاقه به اهل بیت و علاقه به ظهور آخرین نور ولایت غافل می کند، در دعایی از خداوند خواست که بین ما و حضرت حجت(عج) آن چنان اتصالی برقرار کند که تنها آن ها را دوست داشته باشیم، توصیه پرهیزگاری به این علت است که به سرای باقی و بهشت آخرت، توجه داشته باشیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رحلت حضرت عبدالعظیم حسنی، تصریح کرد: حضرت عبدالعظیم حسنی در یک ارتباطی که با امام دهم داشت، عقاید خود را خدمت امام عرضه کرد، منظور از ارتباط با امام معصوم این است که انسان از اخلاق، واکنش‌ها و شریعت خود اطمینان داشته باشد و مطمئن باشد این موارد مورد تأیید امام معصوم باشد.

وی با اشاره به این که ارتباط با علما به معنای دیدار با علما نیست، به خطبه های چند هفته پیش خود اشاره کرد و گفت: منظور از ارتباط عالم به دیدار عالم رفتن نیست، علما هوس دیدن مسؤولان را ندارند و علما هیچ گاه فکر دخالت در امور اجرایی مسؤولان را هم ندارند، بلکه به مسؤولان توصیه می کنند همه ابعاد شرعی را رعایت کنید و منظور از ارتباط با علما این است که مطمئن شوید کارهایتان شرعی است.

مخالفتی با کنسرت نداریم / امام جمعه موقت اصفهان

آیت الله مهدوی با اشاره به اختلاط دختر و پسر، رقص و نوازندگی در مراسمی در کوه صفه در روز شهادت حضرت حمزه(ع) برگزار شد، تأکید کرد: امضای کدام عالم را جهت برگزاری چنین جلساتی دارید؟ آیا انتظار دارید خطیب جمعه از تذکر چنین مسائلی کوتاه بیاید، باید بگویم که این فکر را از سر خود بیرون کنید.

وی با بیان این که مسؤولان اگر حمایت مردم، علما و خانواده شهدا را می خواهند به وظایف شرعی خود عمل کنند، مطرح کرد: اگر به موازین شرعی عمل کنند قطعاً حمایت مردم، علما و خانواده شهدا را خواهند داشت، اگر مسؤولی بگوید من با رأی مردم آمدم و مردم انتظار عوض کردن دارند و این عوض کردن را آلوده کردن خوش حالی مردم با گناه بدانند درست نیست.

امام جمعه موقت اصفهان گفت: ما با کنسرت مخالف نیستیم بلکه با موسیقی که تحریک‌کننده و گناه است و اختلاطی که در آن رخ می‌دهد مخالف هستیم ولی با خوش حالی مخالف نیست

امام جمعه موقت اصفهان در همین خصوص ادامه داد: خوش حالی یعنی موفقیت تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران که به آن ها تبریک می گوییم، ولی زمانی که به مسؤولان در خصوص آلوده کردن خوش حالی مردم تذکر می دهیم سریع می گویند که این ها با خوش حالی مخالف هستند یا هوس دیدار با مسؤولان را دارند.

وی با بیان این که بارها جهت این افراد پیغام و تذکر فرستادم، به جلسه ای با یکی از مسؤولان استانداری اشاره و یادآوری کرد: از او خواستم که جلوی گناه را بگیرد و گفتم اگر جلوی آن را نگیرد در خطبه های نماز جمعه به صورت آتش به اختیار این موارد را مطرح خواهم کرد، ولی توجهی نکردند و ظاهراً نمی درخواست کردند این پرسشها را حل کنند و از همین رو پرسشها را با مردم در میان گذاشتم.

مخالفتی با کنسرت نداریم / امام جمعه موقت اصفهان

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که نماز جمعه مظهر وحدت و شرکت همه گروه ها و سلایق متفاوت هست، اذعان کرد: نماز جمعه محل مبارزه با استکبار جهانی و نماد پافشاری روی اصول اسلام هست، همه جناح ها و گروه ها باید احساس آرامش کنند، امام جمعه اصفهان از همه دولت ها دفاع کرده اند.

وی با بیان این که مسؤولان باید جهادی، جان بر کف و جوان باشند، تصریح کرد: اگر مسؤولان این ۳ شاخصه را داشته باشند مردم از آن ها حمایت خواهند کرد، مسؤولان اگر خالص، خاضع در برابر قوانین دین و خاشع در برابر مردم باشند، چنین مسؤولانی مردمی و محبوب خواهند بود.

آیت الله مهدوی با بیان این که هر چه فریاد داریم باید بر سر آمریکا بکشیم، تأکید کرد: هنگامی که سخن از آب می شود مسؤولان به جای این که در برابر مردم قرار بگیرند به مردم در خصوص کارها خود گزارش دهند، همه ما در خصوص آب دلواپس هستیم، ما وظیفه دفاع از مردم خود را داریم و زمانی که تذکر داده می شود مسؤول واکنش‌ها خود را اصلاح کند نه این که بخواهد توجیه کند و فشار و اختلاف را در جامعه تقویت کند.

وی با بیان این که ما از خوش حالی مردم حمایت و دفاع می کنیم ولی آن چه را که با آن مقابله می کنیم کار گناه و خطاست، یادآوری کرد: مسؤولی که در اصفهان مجوز ده ها کنسرت را صادر کرده است از کدام عالم اجازه گرفته هست، ما با کنسرت مخالف نیستیم بلکه با موسیقی که جنبش کننده و گناه است و اختلاطی که در آن رخ می دهد مخالف هستیم ولی با خوش حالی مخالف نیستیم آیا که دین با خوش حالی مخالفت نکرده است.

امام جمعه موقت اصفهان در ادامه با بیان این که نباید خلق و خوی بد در افکار و واکنش‌ها ما وجود داشته باشد، تصریح کرد: شاکله هر کسی نحوه فکر اوست، خداوند در قرآن به چنین موضوعی اشاره کرده است و از همین رو باید مرتب بررسی کنیم که آیا اعتقاد ما با حقایق است منطبق است یا نه.

وی با بیان این که باید حقیقت را شناسایی کرد و افکار و واکنش‌ها خود را با آن منطبق کنیم، مطرح کرد: اگر حقایق را خوب شناختیم در نتیجه پرهیزگاری را هم خوب رعایت می کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اجتماعات صنفی در روزهای گذشته، تأکید کرد: بازاریان به حق به نوسانات پولی و نوسانات ارزی اعتراض داشتند و همان طور که آینده نگری می شد عده ای سودجو، جاسوس و نفوذی که اصلاً بازاری هم نبودند وارد اجتماعات شدند تا بین مردم و مسؤولان فاصله بیندازند و اگر بتوانند آشوب هایی را هم ایجاد کرده و از آب گل آلود سوءاستفاده های خود را داشته باشند.

وی با اشاره به بازگشت آرامش به کمک پلیس، خاطرنشان کرد: اصل مسئله را هر سه قوه و همه مسؤولان باید با کمک مردم حل کنند، دشمن منظورش از تحریم ها این است که کشور را به فروپاشی بکشانند.

آیت الله مهدوی با اشاره به دستور رهبر معظم انقلاب به مسؤولان به حل پرسشها اقتصادی و معیشتی مردم، از لزوم برخورد جدی با مفساد اقتصادی گفت و ادامه داد: شنیده ام در چین هر ساله چندین هزار نفر مفسد اقتصادی را اعدام می کنند و هیچ اتفاقی هم نمی افتد.

وی با بیان این که عده ای سودجو کالاهای گران قیمت و اساسی را تا ۱۰ درصد و حتی زیاد گران می کنند، افزود: کاسبی هم که اجناس خود را بدون زیاد کردن قیمت می فروشد هنگامی که بخواهد یکی از این کالاهای گران قیمت را بخرد نمی تواند در نتیجه او هم کالای خود را گران می کند، بنابراین مسبب این گرانی آن کسی است که کالاهای گران قیمت و اساسی مانند مسکن و ماشین را گران می کند، مسؤولان باید با این کارها برخورد جدی کنند در حالی که بخشی از کار هم در اختیار خود آن هاست.

امام جمعه موقت اصفهان با بیان این که حداقل برخورد با مسؤول مفسد این است که برکنار شود و بررسی شود این اموال را از کجا آورده هست، یادآوری کرد: هنگامی که دولت چندین بار اعلام می کند ارز دولتی به شرکت ها داده است باید بررسی کند که این شرکت ها کالا را وارد کرده اند یا نه، آیا آن را احتکار کرده اند یا نه؟ و آیا آن را با قیمت ارز دولتی به فروش رسانده اند یا این که با ارز آزاد در بازار فروخته اند.

وی با اشاره به خطبه های پیشین خود، گفت: از دادستان اصفهان خواستم به پرسشها ورود کند و دادستان از کارها خود گزارش دهد آیا که مردم انتظار دارند مسؤولان گزارش عملکرد بدهند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به نقشه دشمن جهت ایجاد فاصله و اختلاف بین همه مردم، گفت: دشمن به فکر ایجاد نوسانات مالی است بعد ما باید به فکر عوض کردن قیمت ها باشیم، دشمن به فکر القای ناکارآمدی نظام است بعد وظیفه ماست که موفقیت های نظام را جهت مردم بگوییم، از عزت کشور عزیزمان ایران و ملت کشور عزیزمان ایران جهت مردم بگوییم.

وی با بیان این که دشمن به فکر این است که نقاط قوت نظام را از بین ببرد و نقاط ضعف و ناامیدی ایجاد کند، تأکید کرد: دشمن به فکر ایجاد ناامنی در کشور است بعد ما باید امنیت را تقویت کنیم، باید مطالبات خود را از مجاری قانونی پیگیری کنیم و مراقب حیله های دشمن باشیم.

واژه های کلیدی: کنسرت | اصفهان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs